Вже 22 грудня Львівщина наймовірніше матиме обласний бюджет

Вперше за 25 років незалежності України, область матиме бюджет не в першому півріччі поточного року, а напередодні нового року.

Проект обласного бюджету на 2017 рік та порядок денний V позачергової сесії обласної ради  вже розміщено на офіційному сайті Львівської обласної ради. Для пересічних мешканців області це означає, що уже з січня 2017 року будуть фінансуватися статті розвитку, обласні соціальні програми та капітальні видатки. Це дозволить в зимовий період провести необхідні відкриті торги та конкурси.

На відміну від попередніх років, у зв’язку з внесенням змін до Бюджетного кодексу України, за кошти обласного бюджету будуть фінансуватися професійно-технічні та інші навчальні заклади, які надають послуги з підготовки робітничих кадрів (окрім м. Львова), енергоносії установ охорони здоров’я та утримання установ загальної освіти (окрім оплати праці педперсоналу).

Загалом, Державний бюджет 2017 передбачає суттєві зміни у соціальній сфері. Основне - закладено підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн.  Водночас, для підприємств, збільшено вдвічі штраф за нелегальну зайнятість і становитиме 30 мінімальних зарплат. З 1 березня 2017 року буде відновлено перерахунок страхових виплат потерпілим на виробництві, що його було призупинено з 1 січня 2015 року. Стипендіями у 2017 році забезпечуватимуть лише дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, батьки яких є шахтарями із стажем підземної роботи не менш як 15 років, або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві або стали інвалідами І та ІІ групи; осіб, постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи, дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей учасників АТО.