День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

ГО «Розвиток Громади» разом з усіма українцями вшановує пам’ять усіх полеглих у часи Другої світової війни. Ми схиляємо голову у скорботі та надіємося, що український народ більше не переживатиме такі втрати.
 
Саме в цей день, 22 червня 1941 року, німецькі солдати вторглися на територію СРСР, у складі якого була Україна, так почалася Велика Вітчизняна війна. Бойові дії  тривали 1418 днів, війна  ввійшла в історію як найжорстокіша і найкривавіша в історії людства та забрала мільйони життів.
  
Україна займала важливе місце у планах німецького командування завдяки багатим сировинним ресурсам та родючим землям. За планом «Ост» українські землі розглядалися як життєвий простір для німецького народу та призначалися для постачання продуктів «новій Європі». Людей, які населяли тогочасну Україну планували знищити або виселити, а також перетворити на рабів. Проте, німецькі війська зустріли неочікуваний опір на нашій території. Українці відчайдушно віддавали своє життя за свій народ.

Кожного дня, кожної години та хвилини гинули люди. Вважається, що загальні демографічні втрати війни – 26,6 млн. осіб.  За цей час загинула величезна кількість українців, серед загиблих - понад 5 мільйонів мирних жителів та близько 3-4 млн. військових. Війна зруйнувала не одне село, місто чи містечко. За період війни багато жінок стали вдовами, а діти – сиротами.  

День пам’яті жерв війни був введений указом Президента України у листопаді 2000 року, напередодні 60-ї річниці початку Другої світової війни.  У цей день українці згадують всіх, хто поліг у війні, кого замучили у концтаборах та у полонах, а також тих, кого вивезли з рідної домівки на заслання.

Ми пам’ятаємо про подвиги і жертви наших співвітчизників і ніколи не забудемо.