Поліцію створять у рамках реформи ОВС

Юристи ГО "Розвиток Громади" роз'яснили дію урядового законопроекту «Про Національну поліцію», який створений в рамках реформи органів внутрішніх справ.

У парламенті зареєстровано урядовий законопроект № 2822 «Про Національну поліцію», розроблений МВС з метою реалізації заходів з реформування органів внутрішніх справ.

Що передбачає законопроект?

У законі передбачається закріпити правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в НП.

Принципи національної поліції

Принципами НП передбачається визначити: дотримання прав і свобод людини, законність, відкритість і прозорість, політичну нейтральність, взаємодію з населенням на засадах партнерства, а також безперервність (кожен має право у будь-який час доби звернутися по допомогу до НП).

Нововведення для поліцейських

Встановлюються основні повноваження Національної поліції, нові спеціальні звання поліцейських, обов'язок носити спеціальний жетон, види поліцейських заходів (превентивні та примусові) і порядок їх виконання, правила призначення на посади поліцейських (у тому числі шляхом конкурсу), граничний вік перебування на службі тощо.

Соціальний захист поліцейських

В окремому розділі законопроекту детально регламентується соціальний захист поліцейських - грошове, пенсійне, житлове, медичне забезпечення.

Фото з сайту: rian.com.ua