Учасникам АТО виплачуватимуть більше 3000 гривень винагороди

Кабінет Міністрів України 31 січня 2015 року прийняв постанову про особливості виплати винагород військовослужбовцям. Одержати виплати зможуть одразу кілька категорій громадян.

У документі зазначається, що винагороди здійснюватимуться у відсотках місячного грошового забезпечення в особливий період або під час АТО. Виплата складатиме не менше 3 тисяч гривень на місяць.

Сума винагороди визначатиметься виходячи з розміру:

- посадового окладу;
- окладу за військовим (спеціальним) званням;
- щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру;
- премії.

Адвокат ГО “Розвиток Громади” Юрій Татомир зазначив: “Одержати виплати зможуть військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших законних військових формувань, правоохоронних органів, ДСНС, ГУ розвідки Міноборони, Державної прикордонслужби, Управління держохорони, Державної служби спецзв’язку та захисту інформації, Державної спецслужби транспорту. Однак ця постанова стосується лише тих, хто брав безпосередню участь у воєнних конфліктах або АТО, в інших заходах в умовах особливого періоду”.


Державою передбачені також додаткові винагороди, які виплачуватимуть військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам. Такі виплати здійснюватимуться даним категоріям громадян за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у військових конфліктах або АТО, інших заходах в умовах особливого періоду.