Юліан Чаплінський пообіцяв створити робочу групу щодо будівництва готелю по вул. Вороного

Вчора, 19 червня, мешканців вул. Вороного та Ференца Ліста разом із активістами ГО «Розвиток Громади» зустрілись з головним архітектором міста, керівником управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліаном Чаплінським, аби вкотре нагадати вимоги та зауваження громади до проекту Детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича та просп. Т. Шевченка, який передбачає на місці парковки на Вороного, 4 будівництво нового 6-ти поверхового готелю.
 
Нагадаємо, у п’ятницю, 15 червня, виконком ЛМР мав намір затвердити детальний план території в центрі міста, де проектують будівництво готелю на місці автомобільної парковки. Однак місцеві мешканці виступили категорично проти і розгляд питання міський голова переніс. Також Андрій Садовий доручив департаменту управління та урбаністики ЛМР створити робочу групу, аби врахувати думку громади, та скерував це питання на доопрацювання.
 
Оскільки управління архітектури та урбаністики ЛМР грубо порушило процедуру врахування громадських інтересів при затвердженні містобудівних документів, що передбачає ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», зустріч з головним архітектором міста мала неофіційний формат. Відтак місцеві мешканці території забудови вимагали, аби Юліан Чаплінський дав розпорядження про створення погоджувальної комісії, яка б мала вирішити усі спірні питання у цьому Детальному плані території та врахувати позицію громади. А ще, це дасть змогу напрацювати інші варіанти забудови території по вул. Вороного, 4, оскільки дана земельна ділянка знаходиться у комунальній власності і місцеві мешканці хочуть там запроектувати громадський простір з паркінгом.
 
Однак головний архітектор міста всіляко уникав питання про створення погоджувальної комісії  . Втім пообіцяв, що дасть розпорядження про створення робочої групи після письмових звернень місцевих мешканці із відповідним переліком питань для такого розгляду.

 
Відтак активісти ГО «Розвиток Громади» спільно з місцевими мешканцями території забудови уже готують перелік питань для розгляду на погоджувальній комісії та чекаємо виконання своєї обіцянки головним архітектором міста Юліаном Чаплінським!
 
Сьогодні, 20 червня, під стінами Ратуші (площа Ринок, 1) о 16.30 відбудеться брифінг щодо критичної ситуації у містобудуванні м. Львова. Учасники: депутати ЛМР, громадські активісти та мешканці територій незаконних забудов. Основні питання: 1) Чому лише у Львові містобудівні умови та обмеження на будівництво видає виконком, а не управління архітектури та урбаністики ЛМР, як це передбачає українське законодавство? 2) Які є незаконні забудови у Львові та чому склалась критична ситуація у містобудуванні?