Автомобілі з-за кордону: зміни в законодавстві

Українськими автошляхами їздить чимало автомобілів з іноземними номерами. Але за кермом цих машин - зовсім не іноземці, а наші співвітчизники.

Нещодавно водії автомобілів на іноземній реєстрації організували акцію, аби домогтися збільшення терміну транзиту на ввезення транспортних засобів на територію України. Іншими словами, мітингувальники вимагають збільшити термін «пересічки» кордону, який нині складає 5 днів для українців, які купили авто в ЄС.

Перетинати кордон з Євросоюзом кожні п’ять днів доволі важко і дорого, тому водії намагаються будь-якими способами домогтися сприятливих умов для себе.

Одним із способів створити такі умови є зміни до законодавства, які пропонують втілити в життя народні депутати Балога та Парасюк. Таку ініціативу підтримує Державна фіскальна служба України.  Про це зазначив заступник директора департаменту організації митного контролю ДФС Євген Сафонов.

Отож, при прийнятті змін до законодавства українцям пропонується інша схема ввезення автівок. Зокрема, режим транзиту пропонується замінити на режим тимчасового ввезення. При цьому необхідне дотримання певних правил. Що це означає?

При купівлі транспортного засобу, він обов’язково повинен стояти обліку в іноземній державі, що підтверджується відповідним документом. Після перетину митного кордону, водій має заповнити митну декларацію, де реєструє свій автомобіль в режимі тимчасового ввезення. Після цього водія чекає щомісячна сплата певного відсотка від митних платежів. За таких умов безперешкодно користуватися автомобілем можна протягом одного року.

Крім того, за словами Євгена Сафонова, власники автівок з іноземною реєстрацією зможуть платити по 0.25% від усіх необхідних митних платежів за розмитнення автомобілів на місяць. Таким чином люди отримають безвідсоткову розстрочку зі сплатити митних платежів на 33,3 року.

Сподіваємося, депутати Верховної Ради з розумінням поставляться до проблем українців, внесуть відповідні зміни до Митного кодексу та дозволять їм комфортно пересуватися дорогами України.