За Детальним планом території «сховався» новий 6-поверховий готель в центрі Львова

З 19 травня і до 7 червня у Львові триває громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича та просп. Т. Шевченка. В усіх інформаційних повідомленнях про ці слухання йдеться про багарівневий паркінг з об’єктами громадського призначення, насправді будуватимуть 6-поверховий готель!

Мешканці Львова чудово знають територію стоянки з залишками спортивного майданчика позаду готелю Жорж на вул.Вороного 4. Ця територія завжди розглядалась як місце для паркування автомобілів. Ще у 2004 році Ухвалою міської ради № 1060 територія на вул.Вороного,4 була включена до переліку місць спорудження спортивних і ігрових майданчиків в комплексі забудови кварталу. У 2006 році у міській раді навіть розглядали проектні пропозиції багатоповерхового гаражу рампового типу на 96 автомобілів по вул.Вороного,  виконаного інститутом "Містопроект" на замовлення ТзОВ "Готельний комплекс "Жорж". 
Для забудови пропонувався гараж-стоянка на 6 поверхів у т.ч. два підземні поверхи: підземний рівень паркінгу й технічний рівень для господарських потреб. Проектом передбачалось п'ятий рівень споруди відвести під рекреаційну функцію , щоб зберегти існуючий спортивний майданчик - плоский дах споруди організувати як дитячий, спортивний майданчик з мурованою стіною зі сторони вул. Вороного й огородженням у вигляді сітки зі сторони внутрішнього подвір'я.

ТзОВ «Готельний комплекс «Жорж» з незрозумілих причин не втілив проект в життя і Ухвалою Львівської міської ради № 2461 від 05.03.2009 року було погоджено ТзОВ «Ательєр» місце розташування земельної ділянки на вул.Вороного,4 і надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1880 га в оренду терміном на 10 років для будівництва багаторівневого паркінгу рампового типу з приміщеннями торгово-офісного та спортивно-відпочинкового призначення. ТзОВ «Ательєр» засноване у 2007 році ТЗОВ «Ларсун», до 2016 року кінцевими бенефіціарами значилось п’ять осіб, основний вид діяльності якого - діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування, з офіційним працевлаштуванням 2 працівників. З 2016 році кінцевими бенефіціарними власниками ТзОВ «Ательєр» є Шлапак Арсен Романович і Купибіда Назар Іванович. Цікаво що власником ТзОВ «Ларсун» є також Шлапак Арсен Романович і Купибіда Назар Іванович. Купибіда Назар Іванович є особою наближеною до Львівської міської ради, він разом з Андрієм Худо - одним із засновників Холдингу емоцій «!FEST» є співзасновником ТзОВ «Еко-Життя», а також з 2012 року керівником ПАТ Концерн «Галнафтогаз» Віталія Антонова (мережа заправок «ОККО»).

Підставою для надання у 2009 році ТзОВ «Ательєр» в оренду земельної ділянки на вул.Вороного,4 стало очевидно те, що у 2008 році ТзОВ «Ательєр» купує нежитлові приміщення за цією ж адресою, загальною площею 720,0 кв.м.

Після 2009 року жодних рухів щодо будь-якого будівництва на вул.Вороного не було, навпаки міська рада включила цю вулицю у перелік пішохідних зон. Однак, 23 березня цього року, виконавчий комітет Львівської міської ради дає дозвіл на розроблення цього детального плану території (площа території 2,7 га), замовником якого ТзОВ «Ательєр». Під час представлення цього питання на виконкомі головний архітектор Львова Юліан Чаплінській переконував усіх, що ДПТ передбачає облаштування саме підземного, багаторівневого паркінгу (без знесення будь яких будівель), а не багатоповерхового готелю з паркінгом.

Вже розроблений проект Детального плану території виглядає дещо по-іншому а ніж було заявлено. Розробник детального плану (ДП «Містопроект») проектує 6-поверховий готель з вбудованими закладами торгівлі та громадського харчування і лише додатково передбачає 2-рівневий підземним паркінг для потреб майбутнього готелю та містян. При цьому, для такої забудови, у межах історико-архітектурної заповідної території Львова та зони охорони пам’яток культурної спадщини ЮНЕСКО, планують знести існуючу нежитлову будівлю, власником якої є ТзОВ «Ательєр». На інформаційному порталі депутатів ЛМР й надалі подають інформацію так як хотілось би чути львів’янам: «Генеральним планом міста схемою магістралей, гаражів та стоянок ця ділянка була передбачена як місце влаштування багаторівневого паркінгу. Крім цього, проектом розглядається можливість відновлення пасажу Міколяша, його функціональне призначення, параметри, послідовність відновлення тощо».

Втім виглядає на те, що міська влада занурюється у суцільний популізм, адже, 25 травня з порядку денного виконкому ЛМР був раптово знятий проект рішення про встановлення мораторію на зміну цільового призначення земель, які передбачені під «парковку». Такого рішення, публічно, на камери вимагав очільник міста. А підлеглі підготували проект рішення у якому йдеться лише про заборону зміни ЦІЛЬОВОГО призначення, а як відомо - такі ділянки можуть використовуватися для об’єктів ділової активності, з функціями готелю, ресторану, крамниці та підземного паркінгу. Тобто відмінений мораторій не впливає на ФУНКЦІОНАЛЬНЕ призначення ділянки, яке дає можливість на місці автостоянок (парковок) будувати готелі та ресторани!

Маємо пам’ятати, що закон зобов’язує міських чиновників враховувати інтереси громади при розробленні містобудівної документації. Відтак місцеві мешканці, які не бажають, аби земельна ділянка на вул. Вороного повторила долю території по вул. Чорновола, 69 та Волоська, 1, де також цільове призначення передбачало багаторівневі паркінги, а в кінцевому результаті надано містобудівні на спорудження
22-поверхового будинку та  торгово-офісного центру відповідно, до 7 червня можуть подавати письмові пропозиції щодо корегування ДПТ в районі вул.М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича та просп. Т. Шевченка.

Також слід зазначити що ця територія має складний рух автотранспорту та фактичну відсутність достатньої кількості паркомісць, що при спорудженні нового 6-поверхового готелю лише загострить проблему та збільшить авто потік на ці вулиці!

У понеділок, 4 червня, відбудеться зустріч з головним архітектором проекту детального плану. Місце проведення: великий сесійний зал Львівської міської ради, початок о 18:00 год.