Активісти ГО «Розвиток Громади» взяли участь у Форумі сталого розвитку громад

29-30 січня у Львові пройшов Перший всеукраїнський форум сталого розвитку «Перспективи та можливості сталого розвитку громад». Захід провели задля обєднання найактивніших  громадських діячів та представників органів місцевого самоврядування у розробці  нових можливостей розвитку суспільства.

Перший день Форум проходив у два етапи – спершу провели подіумну дискусію серед експертів на тему «Розширення можливостей сталого розвитку громад: виклики децентралізацій»,  після чого учасники у форматі світового кафе спільно обговорили тему «За якими критеріями ми зрозуміємо, що через рік громада, в якій ви проживаєте, розвивається».

Поділилася власним досвідом із учасниками Форуму Оксана Гузь,  яка  протягом семи років реалізовує програму розвитку ООН у Волинській області. Вона допомагає людям із різних населених пунктів об’єднуватися у громадські організації для того, щоб села й селища розвивалися для покращення життя мешканців. Також вона пояснила, як правильно і звідки залучати кошти на проекти. У Волинській області на базі цієї програми уже успішно об’єдналися в  територіальні громади у рамках реформи децентралізації.

У свою чергу Ярослава Сорокопуд, координатор «Галицький кластер кооперації»,  презентувала можливості для розвитку українського села, оскільки у нашій області один із найбільш сприятливих кліматів для інвесторів.

Під час Форуму було представлено модель стратегічного планування «знизу-вгору», результати використання якої показують, що стратегічне планування життєдіяльності громад є необхідним в ході реформи децентралізації та дієвим інструментом для забезпечення сталого розвитку країни.

Учасники дійшли висновку, що для сталого розвитку потрібно залучати лише найактивніших громадян, здійснювати стратегічне планування, проводити аналіз над роботою та реалізацією проектів, а найголовніше звітувати перед інвесторами. 

Організували захід ГО «Реформи разом» у партнерстві з Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові.