У столиці запропонували вирішити проблему незаконно засуджених новим законопроектом

26 травня 2015р. в Українському кризовому медіа-центрі (м.Київ) відбувся круглий стіл за участі відомих юристів, експертів, адвокатів, правозахисників, народних депутатів, журналістів, громадських активістів.

Правники виявили чимало випадків незаконного засудження, а українське законодавство не створює жодного ефективного механізму для захисту прав таких осіб. Таку думку висловили експерти під час круглого столу. Юрист та член громадської організації  «Розвиток Громади» Тетяна Панасенко також взяла участь в обговоренні надзвичайно актуальних для суспільства питань. Зокрема йшлося про відсутність процедури перегляду неправосудних та помилкових вироків суду та необхідності створення такої процедури в Україні. 

Також розглядалося питання відсутності УДЗ  для певної категорії засуджених, бездіяльність прокуратури щодо перевірки фактів порушень прав людини, невиконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Експерти запропонували депутатам варіант вирішення проблеми у вигляді напрацьованого законопроекту. 

 «Верховенство права та неухильне дотримання прав людини повинно стати основою та запорукою розбудови сильної та демократичної України», - наголосила Тетяна Панасенко.

Серед людей, які відбувають покарання у виді довічного позбавлення волі (1509 осіб), понад 100 чоловік перебувають за ґратами незаконно.За матеріалами golos.com.ua.