Про критику суддів говорили під час круглого столу у Львові

Про критику публічних осіб, зокрема суддів, говорили під час круглого столу  юристи, журналісти, судді та громадськість. ГО «Розвиток Громади» на заході представляла юрист Тетяна Панасенко.

10 червня у Львові проводився круглий стіл на тему «Критика публічних осіб: правові аспекти». Організатори даного заходу, а це Асоціація правників України спільно з Львівським окружним адміністративним судом, мали на меті зламати суспільні стереотипи про судову систему та повернути авторитет суддів. Під час обговорень основна дискусія точилася навколо питання критики публічних осіб, визначення правових меж, в яких можна здійснювати таку критику, зокрема, з урахуванням практики Європейського Суду з прав людини.

«Критика повинна бути і вона має бути конструктивною і корисною. Стаючи публічною особою, така особа стає відкритою для світу" – наголосив під час відкриття обговорень член АПУ, адвокат Маркіян Мальський.


Від інституту громадянського суспільства на заході була присутня член громадської організації «Розвиток Громади», юрист -  Тетяна Панасенко. В своєму виступі активістка фокусувала увагу на необхідності відновлення довіри суспільства до судової системи.
 

«Одна з цінностей, яку люди відстоювали на Майдані - це справедливий та незалежний суд. На жаль, Україна має найнижчий у Європі і один з найнижчих у світі рейтингів довіри населення до судів. Відповідно до опитування проведеного соціологічною службою Центру Разумкова наприкінці 2014р. на замовлення Центру політико-правових реформ, рівень довіри до судів в українському суспільстві знизився у 2014 р. до 9%. Тому, саме судді повинні робити реальні кроки для відновлення довіри до судів. Суспільство чекає від них справедливості.» 


Як повідомили організатори даного заходу подібні зустрічі з громадськістю проводитимуться й надалі, для того аби покращити судову систему та налагодити комунікацію між суддями і громадськістю.