В Україні посилено відповідальність за перешкоджання роботи журналістів

Захист журналістів під час проведення ними журналістської діяльності гарантується Законом № 421-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів». Нещодавно документ підписав Президент України – Петро Порошенко. Про права журналістів, гарантовані законом, та відповідальність за перешкоджання їхній діяльності розповідає правозахисник та  член  ГО «Розвиток Громади» -  Юрій Татомир.

Інформування людей про події у суспільстві на сьогодні є вкрай важливою, але й часто небезпечною справою. Нещодавні зміни у законодавстві захищають журналістів під час проведення ними професійної діяльності.  Від тепер за перешкоджання роботи журналістів передбачена не лише дисциплінарна, цивільно-правова чи адміністративна відповідальність, а й кримінальна. Зокрема, законом встановлюється кримінальна відповідальність за погрозу або насильство щодо журналіста, за умисне знищення або пошкодження майна журналіста. Також законодавством передбачена кримінальна відповідальність за винесення суддею завідомо неправосудного рішення, вироку, ухвали або постанови з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

«Крім того, законодавством запроваджується виплата з державного бюджету компенсацій у разі загибелі журналіста під час виконання ним професійних обов'язків, або у разі його поранення, заподіяного під час виконання професійних обов'язків. У разі загибелі журналіста під час виконання ним професійних обов'язків,  членам його сім'ї виплачується одноразова грошова допомога у розмірі 100 прожиткових мінімумів, у разі поранення журналіста – передбачена  допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів» - інформує юрист Юрій Татомир.