Ефективний блог: як зробити його таким

“Десять років тому блог був простим способом самовираження в Інтернеті, – сказав в інтерв’ю з IJNet Алекс Говард, відомий блогер і тренер ICFJ. – У 2015 році існує багато різних інших соціальних медіа, що дають людям можливості для самовираження”.

Нещодавно тема ведення блогінгу обговорювалася на семінарі в Індії, у місті Хайдарабад. Відомий блогер і тренер ICFJ Алекс Говард розповів, як правильно вести блог, щоб він був ефективним. А саме існував для створення свого бренду і напрацювання аудиторії.

1. Виберіть тему і дотримуйтеся її

Подумайте, навіщо вам блог і що ви будете публікувати там з певним часовим інтервалом.

“Після того як ви це продумаєте, ви можете почати підбирати інструменти”, – сказав Говард. Ваш блог може відображати ваші знання з якоїсь теми.

Виберіть щось, про що б ви хотіли розповідати, або щось, що вам цікаво. Робіть аналіз. Він повинен бути глибоким, з використанням кількох джерел.

2. Вибір відповідної платформи

Існує багато платформ для ведення блогів, і може бути нелегко вирішити, яку з них вибрати. Для журналістів Говард рекомендує WordPress.
В Україні є багато різних сайтів, на яких можна успішно вести блог, серед них «Обозреватель», «Вголос», ТСН та ін.. Дотримуйтеся відповідного тону.
Якщо ви журналіст, який веде блог, ставитеся до нього так, наче це перша сторінка вашої новинної організації.

4. Розповідайте і перевіряйте

Якщо ви провідний блог-журналіст, ваш контент буде більш надійним, цікавим і просто буде краще, якщо ви будете самі писати і перевіряти те, що публікуєте. Якщо ви не використовуєте блог для висвітлення термінових новин, використовуйте його, щоб додати контекст до історії.

5. Посилання

Відмінний спосіб залучити передплатників до свого блогу і заробити довіру медіа та інших блогерів – це давати посилання на їх роботи. Якщо ви згадуєте історію, яка надихнула вас на пост в блозі, або наводите цитату, дайте своїм читачам посилання, щоб вони могли знайти цей матеріал.

6. Використовуйте фотографії та відео

Блоги без фото важко читаються. Додавайте до них світлини та відео, коли це можливо. Можна просто робити і публікувати свої фотографії за допомогою телефону або використовувати за ліцензією Creative Commons зображення з сайту Flickr.

7. Виправляйте помилки

“Жоден журналіст не досконалий, – говорить Говард. – Якщо ви зробили помилку, виправте її і додайте повідомлення, що оригінальний пост був змінений”.

8. Моніторинг коментарів

Будьте послідовні в тому, як ви працюєте з коментарями. Якщо ви даєте читачам можливість коментувати свій блог – що може бути відмінним способом спілкуватися з ними, – не ігноруйте їх. Займайтеся моніторингом коментарів, щоб відповідати читачам, ставити питання, вносити виправлення або, за необхідності, видаляти недоречні до ситуації пости.

9. Публікуйте інформацію про ваш блог в соціальних медіа

Використовуйте Twitter, Facebook, Instagram та інші сайти і соціальні ресурси для залучення читачів до свого блогу. Ви також можете використовувати ці сайти для пошуку людей, які поділяють ваші інтереси, що дозволить вам створити свою спільноту. Платформи соціальних медіа дають відмінні можливості зв’язатися з іншими блогерами та експертами у полі зору ваших інтересів.

10. Регулярно публікуйте поновлення

Деякі журналісти, ведучи блог – свого роду журнал, нерегулярно, а то й дуже рідко, публікують в ньому оновлення.
Публікувати щодня навряд чи є нагальна потреба. Але коли виходить ваш контент, він має бути досконалим. Таким, щоб ваші читачі чекали кожен новий пост з нетерпінням і читали з естетичним задоволенням

Ніка Нікалео
за матеріалами статті Ліндсі Вайерт