У Шевченківському районі збудують котеджне містечко на 24 садиби

Міська рада замовила розробку Детального плану території колишнього кооперативно-садівничого товариства «Відпочинок» (територія колишнього села Кам’янка між Рясне-1 і Брюховичами). Район і надалі інтенсивно розбудовується і ніхто не звертає уваги на повну відсутність інженерної інфраструктури.

Ділянка має площу 1,6 га, обмежена вулицями Червоної Калини (не проспект, а вулиця поблизу Рясного) та Холодної. Дана територія, згідно Генерального плану м.Львова відноситься до територій малоповерхової житлової забудови. Станом на сьогодні там розміщені об’єкти 1 поверхової нежитлової забудови і 1-3-поверхові житлові будинки, 40% яких знаходяться в незадовільному стані. Проект передбачає будівництво індивідуальних житлових будинків з парко місцями, розширення дорожньої інфраструктури. Не передбачено будівництво жодного об’єкту соціальної і громадської інфраструктури: 120 мешканців, які населятимуть мікрорайон користуватимуться поліклініками і лікарнями в Рясне-1, 6 дітлахів ходитимуть в школу-садок №94. Абсурдно виглядає те, що жителі району, відповідно до пояснювальної записки, відвідуватимуть не лише "вбудовано-прибудовані місця" дозвілля і спортивної інфраструктури, ай кінотеатр ім. Довженка, як знаходиться АЖ на Сихові.
 
Жодних видимих порушень Детальний план території не містить, за винятком одного надзвичайно важливого аспекту: «Територія проектування заходиться в межах міста, але вона та прилеглі території не містять повний комплекс інженерних мереж (відсутні - водопровід, каналізація, газопровід, наявні тільки повітряні лінії електропередач)» - сказано в пояснювальній записці.
 
За наявності єдиної дороги з мікрорайонів Рясне-1, Рясне-2 і стрімко розбудованої вулиці Шевченка яка потребує капітального ремонту з реконструкцією каналізаційної і водопровідної мережі - надання дозволів на подальше будівництво в цьому районі ще більше загострить проблему відсутності соціальної і транспортної інфраструктури в  районі.
 
Стратегічно, міська влада мала б за інвестиційні кошти забудовників, створити транспортну інфраструктуру, подбати про дитячі навчальні заклади, спортивні майданчики і медичні установи і лише після цього погоджувати Детальні плани територій, які є першочерговими документами у намірах забудовників здійснювати будь-яке будівництво у місті.
 
З 24.05.18 по 15.06.2018 триватимуть Громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі колишнього кооперативно-садівничого товариства «Відпочинок». 6 червня 2018 року о 18.00 год в актовому залі Середньої загальноосвітньої школи № 38 (м. Львів, вул. Порічкова, 4) відбудеться зустріч з головним архітектором проекту.