Чи поліпшиться бізнес-клімат в Україні в цьому році?

Комітет з питань економічної політики та Головне науково-експертне управління Апарату Верховної ради України запропонували прийняти законопроект, який сприятиме поліпшенню бізнес-клімату в Україні та підвищенню її в рейтингу Doing Business.
 
Передбачається запровадити дієвий механізм захисту прав кредиторів у процесі відновлення платоспроможності боржника, який полягає в:
 
- наданні веб-доступу індивідуальному кредитору до інформації про неплатоспроможного боржника. Арбітражного керуючого зобов'яжуть здійснювати розкриття інформації про боржника в закритій частині спеціалізованої сторінки веб-сайту держоргану з питань банкрутства;
- розширенні прав кредиторів у процесі провадження справи про неплатоспроможність. Пропонується в процедурі розпорядження майном надати кредиторам право попереднього погодження значних правочинів щодо майна боржника, вчинення яких погоджене розпорядником майна. Також пропонується надати комітету кредиторів право звернення до господарського суду з клопотанням про призначення кандидатури та припинення повноважень арбітражного керуючого/розпорядника майна.
 
З метою оптимізації процесу примусового виконання рішень законопроектом пропонується:
1. Запровадити можливість надсилання копій постанов держвиконавця адресатам кур'єрською доставкою.
2. Встановити, що документи виконавчого провадження держорганам, банкам, іншим фінансовим установам, іншим органам, установам, організаціям, посадовим особам можуть надсилатися в електронній формі.
3. Спростити процедуру реєстрації обтяження майна боржника шляхом надання держвиконавцям повноважень держреєстратора щодо реєстрації обтяжень речових прав.
4. Передбачити, що у разі якщо майно боржника передано на реалізацію, а 6-місячний строк оцінки закінчився, повторна оцінка не проводиться.
5. Запровадити єдиний підхід до реалізації земельних ділянок у виконавчому провадженні.
 

“Також планується вдосконалити окремі положення у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”,- сказав адвокат Андрій Болюбаш.

 
Реальний ефект від цих ініціатив практично повністю залежить від того, чи будуть заходи щодо їх реалізації належним чином профінансовані.