У Києві відбувся II глобальний форум Global Ukrainians

«Світ дає для України срібло, коли Україна може дати світові золото», - Богдан Гаврилишин
 
31 жовтня у м. Києві відбулося друге глобальне зібрання українських експатів, лідерів бізнесу, науки, культури, представників соціальної сфери та громадських організацій – II Global Ukrainians Forum, учасницею якого стала представниця громадської організації «Розвиток Громади» Соломія Старосольська. На зустрічі було обговорено стратегію розвитку народної культурної та бізнес дипломатії через мережу Global Ukrainians, основні напрями роботи мережі Global Ukrainians та формування партнерських відносин її членів.

ІІ Форум Global Ukranians розпочав роботу з привітального слова Віолети Москалу, ініціаторки та співзасновниці заходу, яка закликала учасників до продуктивного нетворкінгу та розвитку комунікаційної платформи для співпраці з українськими лідерами-експатами. За її словами, Форум Global Ukranians створений для того, щоб налагодити системну та ефективну співпрацю між українськими громадами та волонтерськими рухами української діаспори по всьому світу. Мета створення такої мережі - донесення правди про Україну до світу та просування української сучасної культури.

Основна ідея Global Ukranians полягає у тому, щоб надати будь-кому можливість розпочати проект, розказати про свій кейс, зібрати команду і включити інші ресурси, щоб капіталізувати цю ідею. Це відкриває великі можливості для впровадження дієвих прямих форм співпраці між українським соціальним альянсам, МСБ та амбасадорами GlobalUkrainians. У цьому і є ключова сила створеної мережі, як зазначають співзасновники даної платформи.
          
 Проведення ІІ Форуму Global Ukranians ще раз підтвердило велику силу єднання українців. Під час дискусії можна було відчути відкритість та прагнення експатів до взаємодії, підтримки, консалтингу, співпраці. Українці Австралії, Нідерландів, Китаю, Бельгії, Мексики, незважаючи на відстань, показали на власних проектах можливість допомоги своїй країні. Одним з таких є Проект боротьби з російською дезінформацією, розроблений українцями «Брюсельшини», які створили нову оперативну групу East StratCom, що розпочала роботу в одній із ЄС установ - Європейській службі зовнішньої дії. В основі даного проекту закладена можливість кожної громадської організації України чи небайдужого українця підтримати та долучитися до ініціативи ЄС. Українці у різних країнах світу можуть здійснювати медіа моніторинг та відправляти команді East StratCom приклади дезінформації, запущені Росією у різні куточки світу.
     

«Форум Global Ukrainians – саме та платформа, яка здатна об’єднати ідейних українців в усіх куточках світу.  Люди майбутнього – це Global. Це ті люди, які можуть змінити Україну. Змінити її шляхом виключного трансформування, а не реформації, шляхом перейняття у діаспори усього сучасного, і передання української сучасності їм» - сказала Соломія Старосольська.