Хто вони - люди дощу?

2 квітня - Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму. А що ми знаємо про це захворювання? І найголовніше – як люди з аутизмом живуть у суспільстві та самореалізовуються?


Діагноз «розлад аутистичного спектру» в свій час ставили Ньютону та Эйнштейну…

Як повідомляють медичні енциклопедії аутизм - це порушення в розвитку, яке характеризується відхиленнями в поведінці, соціальній взаємодії і спілкуванні. Цей розлад зачіпає всю психічну структуру людини: чуттєву, емоційну і пізнавальну сфери, моторику, увагу, пам’ять, мовлення, мислення.

Вважається, що аутисти не люблять спілкуватися з людьми. Насправді, це не так. Вони, як і всі, хочуть спілкуватися, хочуть бути почутими. Проте, ці люди відрізняються тим, що у них виникають проблеми в процесі пізнання навколишнього світу і соціальної взаємодії, що дуже заважає їм у спілкуванні. Натомість в них можуть прокинутися інші яскраво виражені здібності, можна сказати, — як компенсація.

В сучасному суспільстві, яке нібито проявляє толерантність до усього і всіх, українським родинам з дітками-аутистами доводиться щоразу натикатись на осуд та несприйняття. Ми засуджуємо батьків, діти яких вередують у магазинах, зневажливо дивимось на малюка, який монотонно пересипає пісок у пісочниці чи перекладає кубики з місця на місце, але ні на секунду не замислюємось про причини такої поведінки.

Перш за все потрібно розуміти, що аутизм - це не психічне захворювання. При правильній корекції, люди, у яких діагностовано аутизм, можуть адаптовуватися у суспільстві та дуже успішно розвиватись. Величезна кількість людей, що мали подібні проблеми в ранньому дитинстві, можуть жити повноцінним життям. Серед відомих людей такий діагноз мають Вуді Аллен, Білл Гейтс та Стівен Спілберг.

Але про це буде наш наступний матеріал…