Позачергове засідання Верховної Ради – крок до отримання допомоги МВФ

В України з’явився цілком реальний шанс виходу з геополітичної та фінансово-економічної криз.

Це ми бачимо по тих кроках, які здійснюються як Президентом України, так і Верховною Радою України. Та цього безумовно замало, ми потребуємо вливання додаткових фінансових ресурсів ззовні. Економічна ситуація є є такою, що не сприяє продукуванні в достатньому об’ємі внутрішнього валового продукту, що в свою чергу негативно вливає на надходження так необхідної сьогодні валюти. Важливим моментом має стати надання кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Зрозуміло, що первинним в стабілізації негативних тенденцій економічного стану є зусилля з припинення бойових дій на сході країни. У цьому напрямку позитивні тенденції є. Це перший крок до надання допомоги.

Другим кроком стало проведення 2 березня 2015 року позачергового пленарного засідання Верховної Ради на якому було прийнято пакет законопроектів, спрямованих на подальшу співпрацю з МВФ. За висловлюваннями Прем’єр-міністра Яценюка: «Ухвалення цього пакету законопроектів і прийняття рішення Міжнародним валютним фондом дасть можливість нам отримувати не просто кредити на погашення зовнішніх заборгованостей чи поповнення золотовалютних резервів. Це дасть нам змогу розблокувати в поточному році 3,5 мільярда доларів прямих інвестицій в економіку України».

Позитивним сигналом для міжнародний фінансистів є те, що урядовці в оперативному порядку дійшли згоди з парламентарями, хоча розбіжності були і то значні. Таким чином, за оцінкою різний джерел Україна, при позитивному рішенні Ради директорів МВФ вже до кінця березня має змогу отримати від 4 до 10 млрд. доларів США.

Андріян Фітьо