Обговорення законопроекту щодо децентралізації на телеканалі "Львів" у програмі "На часі"

Представники громадської організації "Розвиток Громади" побували на телеканалі "Львів" й обговорили необхідність здійснення реформ місцевого самоврядування та ухвалення законопроекту щодо децентралізації.

"Економічне диво" відбулось в дуже багатьох країнах, однак Україну воно не зачепило. Для того, щоб наша держава вийшла на якісно новий рівень розвитку, необхідно щоб обов'язково були здійснені нові реформи місцевого самоврядування, які здатні зміцнити країну.  Це питання набуло широкого розголосу протягом останніх двох місяців. До обговорення цієї теми долучилися експерт Андріан Фітьо і юрист ГО "Розвиток Громади" Юрій Татомир у програмі "На часі". 
 

"На здійснення реформ необхідно отримати політичну волю. Це має проявлятися у внесенні змін до конституції, що можна зробити досить легко. Однак є ряд інших необхідних питань, зокрема фінансування та належне інформування громадян Львівщини про цілі та завдання такої реформи", - прокоментував правозахисник Юрій Татомир.


Гості студії обговорили важливість запровадження децентралізації в Україні. Присутні заявили, що важливою є робота з мешканцями – почути громаду.
 

«Польща йшла до того рівня розвитку, як зараз, 50 років і за цей час провела 3 реформи. У нас же має відбутися укрупнення громад, наприклад, 6-7 сіл. У нас більше не буде районів. Однак варто пам’ятати, що в Україні зараз криза. Саме тому реформи треба робити в рамках жорсткої централізації», - заявив експерт Андріан Фітьо.