Куди від сьогодні вивозитимуть львівське сміття?

Сьогодні, 21 квітня, за участю віце-прем’єр-міністра України львівські міська, обласна ради та облдержадміністрація підписали Меморандум з мерами 19 міст області. Тепер львівське сміття не покидатиме територію області, а осяде на полігонах навколишніх міст. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Меморандум про вирішення проблеми твердих побутових відходів у Львові підписали мери 18 міст області.
Зокрема: Белз, Борислав, Буськ, Великі Мости, Дрогобич, Жидачів, Золочів, Миколаїв, Мостиська, Новояворівськ, Перемишляни, Рава-Руська, Радехів, Самбір, Сокаль, Старий Самбір, Стрий, Червоноград.

«Ми прожили дуже важких і дуже складних 11 місяців. Це, можливо, один з найважчих періодів для нашого міста за останній період. Хочу подякувати всім, хто небайдужий, і хто в цей складний час протягнув руку допомоги для міста Львова: ми будемо це пам’ятати завжди. Я переконаний, що цей Меморандум переросте в угоди, які будуть виконуватися, і я розумію, що сьогодні Львів має перед собою великий виклик: показати приклад для всієї України правильного поводження з ТПВ. Ми повинні збудувати потужний комплекс з глибинної переробки відходів, зробити якісну рекультивацію і Грибовицького, і в всіх полігонів, які знаходяться на території Львівської області. І цей перший транш до 70 мільйонів гривень, який міська рада виділить, піде на процес рекультивації полігонів у межах області. Це дуже важливо», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.


Підписанням Меморандуму міська влада фактично визнала свою безпомічність у вирішенні сміттєвої кризи та у неможливості домовитись з місцевими громадами.

Водночас, обласна державна адміністрація взяла на себе повну відповідальність щодо врегулювання прийому львівського сміття на полігони області, що унеможливить в подальшому створення стихійних сміттєзвалищ на полях та в лісосмугах.

Позитивним результатом підписання цього документу може стати визначення чіткої кількості сміття, яке продукує місто. Адже участь у процесі вивезення сміття наближених до міської влади фірм та комунальних підприємств не дає змоги зважувати сміття, що, в свою чергу, створює тіньові схеми відмивання міських коштів.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа на міському полігоні в селі Великі Грибовичі біля Львова після якої у Львові триває сміттєва криза - відходи з багатьох районів міста не вивозять впродовж тижнів, а то й місяців.