Чому святкують Міжнародний день захисту дітей?

Для батьків їхні діти - це найцінніше, що є у житті.  Дитяча посмішка і щасливі очі, мабуть, - найбільше багатство у світі. А свято 1 червня - День захисту дітей - ще раз нагадує нам про те, що веселе і щасливе дитинство має  бути у кожної дитини.

«Розвиток Громади» щорічно проводить ряд заходів для малечі. Цього року організація завітає у Дитячий 
дошкільний будинок №1 та у Львівський дитячий будинок №1 для дітей-сиріт. Малят розважатимуть аніматори-міньйони, 
пригощатимуть солодкою ватою, проводитимуть козацькі забави та майстер-клас, гратимуть в теніс та інші цікаві ігри, а наприкінці святкування організують пікнік.


Міжнародний день дитини — одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення прийняли в 1925 році  у Женеві на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей.


За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві. 

Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров'я і благополуччя дітей були як ніколи актуальні, в 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про безупинну боротьбу за забезпечення міцного миру як єдиної гарантії щастя дітей. Через рік,  у 1950 році,  1 червня був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, після чого це свято проводиться щорічно. 

Зелене тло папора Міжнародного дня дітей символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість.  Знак Землі,
розміщений у центрі, — це символ нашого спільного дому. 
Довкола знаку Землі розміщені стилізовані фігурки — червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість.

День захисту дітей – це не тільки веселе свято, а ще й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними людьми та громадянами своєї країни.