Активісти ГО «Розвиток Громади»: громадянське суспільство може існувати виключно за відсутності корупції

10 листопада, активісти ГО «Розвиток Громади» відвідали в Українському католицькому університеті відкриті лекції професора права Тюбінгенського університету Бернда Хайнріха на тему «Боротьба з корупцією в правовій державі: досвід Німеччини» та професора права Католицького університету Любліна Ділейні Свенсона на тему «Роль громадянського суспільства у гарантуванні Верховенства Права».


Під час свого виступу, доктор Хайнріх, проаналізував теоретичні підходи до розуміння «корупції», її передумов та зміст основних законодавчих актів Федеративної Республіки Німеччина, присвячених цій проблемі. Особливу увагу він присвятив заходам з протидії та боротьби з корупцією, які мають місце відповідно до німецького законодавства. Як підкреслив доктор Хайнріх, в держави як організації політичної влади, є всі інструменти для подолання корупції. Однак вона повинна дійсно викорінювати її на всіх рівнях, а не імітувати процес.
  • Для України має бути визначено особливі заходи по боротьбі з корупцією, які безумовно зможуть бути реалізовані на практиці, - поділилась Соломія Старосольська, юрист, член ГО «Розвиток Громади.
Також свою думку стосовно лекції «Боротьби з корупцією в правовій державі: на досвіді Німеччини» висловив політолог та активіст ГО «Розвиток Громади» Тарас Лозинський.
  • Україні потрібно ще довго плідно працювати аби зупинити розкрадання державних коштів. Для цього потрібно, щоб кожний громадянин України почав зі себе, а це означає не давати «подяк» у виглядів коштів для того аби державний службовець виконав свої обов’язки. Пріоритетним завданням є проведення інструктажів щодо понять та видів корупції для осіб, які тільки зайняли відповідні посади. Не менш важливим завдання для держави є викорінення корупційної системи шляхом наповнення новим персоналом, який ще є свідомим та «чистим» і звісно підняття для них зарплатні аби посадові особи змогли утримувати свої сім’ї та не вдаватись до вимагання хабарів.
Професор Свенсон проаналізував місце та роль громадянського суспільства в розбудові та забезпеченні верховенства права. Він підкреслив, що цінності, які наявні у громадських активістів формуються з дитинства і визначають подальший напрям суспільної активності. Особливу увагу доповідач приділив ролі соціальним мережам у функціонування громадянського суспільства, водночас підкресливши, що вони не можуть стати замінником діяльності громадських організацій в реальному житті.
  • Існування громадянського суспільства у державі є свідченням її демократії, коли забезпечуються верховенство законів та гарантування прав та свобод людини. На лекції слушно було зазначено, що українське громадянське суспільство має свою специфіку, яка пояснюється пострадянським минулим, і саме існування громадянського суспільства стало головним у поваленні тоталітарних режимів, - підсумувала Христина Мелекесцева, політолог, активістка ГО «Розвиток Громади».
На завершення лекції, відбулася активна дискусія в якій взяли участь представники ЗМІ, юристи та громадські активісти.

Нагадаємо, що активісти ГО «Розвиток Громади» неодноразово відвідували заходи щодо проблеми корупції та як їй протидіяти. Цей досвід вони застосовують у боротьбі з недобросовісними чиновниками і казнокрадами.