ГО «Розвиток Громади» долучається до контролю за антикорупційними реформами

9 листопада у м. Львові в рамках реалізації проекту з протидії хабарництва в Україні за фінансової підтримки уряду Великої Британії було проведено публічний форум «Подолаємо хабарництво разом!»

Подолання корупції в Україні вважається сьогодні одним із пріоритетних завдань не лише для представників нашої влади, Президента та Уряду, а й для української спільноти загалом. Вона пронизує усі сфери суспільного життя: характерна для освіти, медицини, діяльності правоохоронних та судових органів тощо. І одночасно, подяка у вигляді грошей, подарунку за послуги вчителю або лікарю вважається нормою, не засуджується в моральному сенсі, що поступово призводить до руйнування системи діяльності нашої країни.

Як визначається у Законі України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» за даними досліджень саме корупція є однією з причин, що призвела до масових протестів в Україні наприкінці 2013 року - на початку 2014 року. Згідно з результатами дослідження "Барометра Світової Корупції" (Global Corruption Barometer), проведеного міжнародною організацією Transparency International у 2013 році, 36 відсотків українців були готові вийти на вулицю, протестуючи проти корупції.

Але чи достатньо лише боротися з корупцією? Світовий досвід показує, що ефективні антикорупційні програми базуються виключно на комплексному застосуванні примусових, запобіжних та просвітницьких процедур. І саме останні вважаються найбільш запотребуваними для українського суспільства.

З цією метою закордонні колеги підтримали проведення системи публічних форумів «Подолаємо хабарництво разом!» для представників влади та інститутів громадянського суспільства. Модераторами заходу у Львові стали О. Калітенко – старший аналітик Transparency International Ukraine, який вказав учасникам на дискусійні питання щодо розуміння поняття хабарництва в Україні, розмежування неправомірної вигоди та подарунку згідно норм чинного Закону України «Про запобігання корупції», допустимість доказової бази для притягнення особи за вчинення відповідних злочинних діянь до кримінальної відповідальності. Детальний аналіз проявів корупції у медицині, бізнесі -  модерація тих питань була здійснена А. Стояном, Т. Яцків, І. Печенкіним.
  • Сьогодні  одним із напрямів діяльності ГО «Розвиток Громади» є проведення просвітницької діяльності в питаннях боротьби з корупцією. Наші учасники активно працюють над вивченням та аналізом її фактичних проявів на теренах Львівщини. А також  розробили проекти із запобігання, виявлення та боротьби з корупцією, які планується реалізувати за підтримки колег та партнерів протягом наступного року», - сказала юрист, учасниця ГО «Розвиток Громади» Соломія Старосольська.
Сьогодні Закликаємо долучатися до наших ініціатив, підтримати ідеї нашої команди!