Поводження з ТПВ у Львові це проблема мешканців, а не міської влади

Прес-конференція щодо розробки стратегії поводження з ТПВ на 2017-2022 роки «нуль відходів (Zero waste)» окреслила основні акценти проблеми сміття у Львові.
 
Перше, названо винних у сміттєвому колапсі у Львові на свята. Це: – занесені дороги, вихідні на полігонах та блокування машин.
 
Друге, основою стратегії поводження з ТПВ на 2017-2022 роки є пошук ділянки під новий полігон ТПВ, а не будівництво сміттєпереробного заводу. Для облаштування нового полігону в міському бюджеті передбачено 45 млн.грн., з них: 30 млн.грн. – на придбання земельної ділянки, 5 млн.грн. – на виготовлення проекту, 10 млн.грн. – на будівництво полігону.
 
Третє, сміття – це наша загальна проблема, тому мешканці Львова мають вирішувати її. «Наше діло викинути сміття, а ваше діло – вирішувати що з ним зробити, не конструктивно і не відповідає ментальності» наголосив Сергій Бабак, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури під час прес-конференції.
 
Власне, яким чином львів’яни мають долучитись до проблеми ТПВ у Львові представлено не було. Водночас, міські чиновники не представили жодного першочергового заходу для вирішення проблеми. Стратегія на сьогодні, це за словами заступника міського голови «максимальне проговорення усіх громадських ініціатив». Отже, від львів’ян міська влада чекає на погодження стихійних сміттєзвалищ на території міста, на згоду на незаконне, без попереднього сортування - пресування сміття, на мовчання щодо сніжно-сміттєвих гір біля сміттєвих контейнерів.