В Україні створено єдиний Фонд соціального страхування

У юридичному департаменті ГО "Розвиток Громади" розповіли позитивні наслідки від об'єднання Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у єдиний фонд.

Згідно із Законом України від 28.12.2014 р. № 77-VIII передбачається об'єднання двох Фондів соціального страхування. З початку 2015 року існує єдиний фонд, у який увійшли Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
 
Представники держави, роботодавців і профспілок - сторони соціального діалогу - протягом двох місяців узгодили модель об'єднання цих Фондів, а також подальшу роботу єдиного Фонду соціального страхування України.
 
3 квітня 2015 року відбулося перше засідання правління новоствореного Фонду соціального страхування України, на якому були прийняті установчі рішення, а саме:
 
- формування персонального складу правління Фонду;
- визначення черговості головування представницьких сторін у правлінні Фонду;
- обрання голови правління Фонду та його заступників;
- затвердження Статуту Фонду і Регламенту роботи правління Фонду;
- затвердження регламенту роботи постійних і тимчасових комісій Фонду, їх кількісного і персонального складу;
- призначення директора виконавчої дирекції Фонду.
 

"Зазначу, що до складу правління Фонду делеговано по 7 чоловік від кожної представницької сторони - роботодавців, Уряду і профспілок. Важливо й те, що сторони визначилися у наступному: перші два роки із шестирічної каденції цього складу правління Фонду головуватиме сторона роботодавців, наступні два роки - сторона профспілок і останні два роки - урядова сторона", - прокоментував адвокат Андрій Болюбаш.


Фото з сайту: vd.fse.gov.ua