Активісти ГО «Розвиток Громади» закликають нардепів якнайшвидше прийняти закон щодо забезпечення окремим категоріям засуджених права на правосудний вирок

Спільно з представниками інших громадських організацій активісти ГО «Розвиток Громади» подали колективне звернення до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, Голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем`якіна та народних  обранців із закликом  включити законопроект до порядку денного сесії ВРУ та сприяти якнайшвидшому його прийняттю.

Президент України Петро Порошенко неодноразово наголошував на необхідності та важливості відбудови судової гілки влади, яка б користувалася беззаперечною довірою громадян країни. Глава держави підкреслював, що створення судової системи, яка відповідає європейським стандартам, є обов’язковим пріоритетом. Угода про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» покладає на її учасників таке зобов’язання:
“Встановлення механізму перегляду вироків у кримінальних справах, за якими особи були засуджені без належної доказової бази» (п.5.9 розділу IV «Судова реформа»).

05 червня 2015р. групою депутатів з чотирьох парламентських фракцій було зареєстровано Проект закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок) №2033а. На сьогоднішній день жодний суб'єкт, в тому числі судової чи державної влади в Україні, не має жодних повноважень поставити питання про перегляд неправосудного, неправильного чи сумнівного судового рішення і виправити судову помилку. У разі прийняття вищезгаданого закону  буде надано єдину можливість усім незаконно, безпідставно чи помилково засудженим за тяжкі та особливо тяжкі злочини, отримати право на справедливий перегляд своєї кримінальної справи. Будь-яка держава має допускати, що може мати місце судова помилка. Тому, на законодавчому рівні необхідно забезпечити процедуру виправлення судових помилок.

«У разі прийняття даного законопроекту та перегляді справ засуджених без належної доказової бази – рівень довіри громадян до судової гілки влади підвищуватиметься. Стверджуватиметься віра громадян у справедливість. Саме тому, ГО «Розвиток Громади», ГФ «Афганська сотня», ГО «Українська спілка учасників АТО» та інші звернулися з відповідним зверненням до Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, Голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем`якіна А.А., народних депутатів України з закликом якнайшвидшого прийняття даного проекту закону», - повідомляє член ГО «Розвиток Громади», юрист Тетяна Панасенко.