Активісти ГО «Розвиток Громади» взяли участь у Всеукраїнському екологічному форумі

15 липня, у Львові відбувся Всеукраїнський екологічний форум «Стан сміттєзвалищ і полігонів ТПВ в Україні: проблеми та шляхи їх ровязання».

Метою конференції було визначення загроз для довкілля й здоров’я людини, пов’язаних з  неправильним поводженням з побутовими відходами в Україні, розроблення рекомендацій для комплексного розв’язання проблеми накопичення побутових відходів на полігонах і сміттєзвалищах.

Організаторами конференції є Всеукраїнська екологічна ліга, Екологічна рециклінгова асоціація України, Центр муніципальних технологій.

Взяли участь в форумі «Екологічні, економічні та соціальні проблеми сміттєзвалищ і полігонів в Україні та шляхи їхнього розв’язання» представники органів державної влади та місцевого самоврядування, провідні науковці, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, установи, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища, природоохоронні громадські організації, ЗМІ.

На конференції розглянули такі питання:
– Законодавче врегулювання перероблення твердих побутових відходів 
в Україні;
– Європейський досвід організації системи роздільного збирання ТПВ;
– Поводження з небезпечними відходами у складі ТПВ в Україні (відпрацьовані хімічні елементи живлення та люмінесцентні лампи);
– Європейські норми облаштування та експлуатації полігонів твердих побутових відходів;
– Ліквідація екологічно небезпечної ситуації на Грибовецькому сміттєзвалищі;
–  Формування партнерської співпраці між представниками органів влади, місцевих громад, бізнесу та неурядових організацій для розв’язання проблем поводження з відходами.

Після обговорення відбулось підведення підсумків та ухвалення резолюції.