Перше зарубіжне дослідження агресії в Україні з точки зору права

В українському католицькому університеті, 27 травня, вперше відбулась презентація книги «Агресія в Україні: територія, відповідальність та міжнародне право» відомого професора Кембриджського університету, співробітника Lauterpacht Center  Тома Д. Гранта.

Книга появилась на світ у березні цього року в британському видавництві Palgrave і присвячена юридичним аспектам агресії та збройного конфлікту на території Східної України та була надана правова оцінка порушення територіальної  цілісності та непорушності кордонів України, в тому числі тимчасової окупації території Криму.

Особлива увага приділяється питанням міжнародно-правової відповідальності за порушення територіальної цілісності в Україні та агресію щодо неї.

 В ході дискусії пролунали досить цікаві коментарі від професора Гранта стосовно українсько-російського конфлікту. «Ситуація в Україні це ніяк не внутрішній конфлікт. Ця проблема сягає масштабного міжнародного конфлікту, адже порушено цілісність країни та захоплено силою територію АРК.  Після 1945 року міжнародне право було ефективним, успішним та впливовим, адже розв’язало конфлікт світового масштабу. Проте вчинки Росії поставили під загрозу існування міжнародного права, що потрібно врегулювати неодмінно» - зазначив Том Грант.