Обережність на дорозі може врятувати життя

Переходячи дорогу, варто бути вкрай обережним і завжди дотримуватися правил дорожнього руху для пішоходів. Адже ігнорування цих простих вимог може призвести до трагічних наслідків.

Протягом минулого тижня у Львові сталося більше чотирьох ДТП, в яких постраждали пішоходи. В одній з цих транспортних пригод загинув молодий львів'янин Мерко Іван. Аварія сталася 26 квітня 2015 року. Лікарі більше тижня боролися за життя хлопця. Сестра постраждалого Герасимчук М.З. звернулася до БФ "Розвиток Громади" з проханням зібрати кошти для лікування юнака. Благодійний фонд оголосив збір коштів. Проте лікарі не змогли нічого зробити і через важкі тілесні ушкодження хлопець помер.

Учасники ГО "Розвиток Громади" спільно з головою БФ "Розвиток Громади" Соломією Старосольською висловлюють щирі співчуття родині Мерка Івана. Зібрані кошти активісти передадуть матері загиблого Мерко С.Є.

Зважаючи на збільшення частоти випадків ДТП, ми закликаємо усіх бути більш обережними, дотримуватися правил дорожнього руху як водіїв, так і пішоходів. Нижче представлені кілька порад/нагадувань, аби уникнути трагедій.

Поради для пішоходів

1. Поспішайте не поспішаючи!
2. Навіть на пішохідному переході, регульованому світлофором, слід бути уважним і пильним.
3. Будьте особливо обережними у дощову погоду. Автомобіль гальмує значно повільніше на мокрій дорозі, а особливо – на мокрій бруківці.
4. Прогулюючись з дітьми біля проїжджої частини, дорослі мають йти ближче до дороги, а діти - подалі від неї.  
5. На зупинках громадського транспорту не виходьте на дорогу перед автобусом, тролейбусом або трамваєм, адже вас не побачить водій, що їде по сусідній смузі проїжджої частини.

Поради для водіїв

1. Будьте особливо уважними на дорозі у час сутінок, адже видимість пішоходів є гіршою.
2. Пам'ятайте, гальмівний шлях на мокрій дорозі значно довший.
3. Будьте особливо уважними біля зупинок громадського транспорту: спереду  автобуса, тролейбуса або трамваю можуть "вистрибнути" пішоходи.
4. Якщо перед пішохідним переходом на сусідній з вами смузі гальмує інший транспортний засіб -  гальмуйте теж: дорогу переходить пішохід, якого ви ще не бачите.
5. Будьте уважні до велосипедистів на проїжджій частині, особливо, коли виїжджаєте з провулків або другорядних доріг.