Перший англомовний фільм про Голодомор презентували у Києві

Фрагменти канадського фільму «Гіркі жнива» анонсували у Києві у дні вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. – геноциду українського народу. Про це повідомляє прес-центр Міністерства культури України.

Центром сюжету стало кохання на тлі страшної історичної події – Голодомору 32-33років.  За сюжетом, Юрій, хлопчина з козацького роду, який шукає розуміння у своїх діда Івана та батька Ярослава, намагається завоювати серце Наталки. Проте життя усіх героїв фільму змінюється назавжди, коли його родина та земляки стають жертвами геноциду.

Бюджет фільму склав близько 20 млн. доларів. Режисер -  канадієць українського походження Джордж Менделюк, який разом з Річардом Бачинським-Гувером є авторами сценарію. Оператор – британець Дуглас Мілсом.

Зйомки фільму в Україні проходили наприкінці 2013 року, під час розпалу Революції Гідності, саме тому тематика стрічки не розголошувалась. Актори були свідками протестів, які відбувалися в той час у країні, та підтримували їх.

Досі не існувало англомовного художнього фільму про ці трагічні події, і пересічні люди в англомовному світі майже нічого не знають про цю трагедію українського народу. Тепер такий фільм маємо. «Гіркі жнива» дозволять західному глядачеві відчути український дух, українську силу та мужність, дізнатися про людські страждання та нездоланність України – каже продюсер.

Вихід фільму у прокат в Україні, Америці, Канаді, Великій Британії, Австралії, Німеччині, Іспанії та інших країнах світу анонсовано на 24 лютого 2017 року. Дистриб’ютором фільму “Гіркі жнива” в Україні стане компанія B&H film distribution.