Через помилки БТІ місто втрачає комунальне майно (відео)

Інна Свистун – начальник управління комунального ЛМР розповіла, як через помилки БТІ місто втрачає десятки комунальних квадратних метрів.
 
У жовтня 2016 року Ухвалою Львівської міської ради створено комісію з врегулювання ситуації на ринку Привокзальний, яка здійснювала збір та узагальнення інформації про фактичний стан справ на Привокзальному ринку, зокрема в розрізі трьох комплексів питань: землекористування, користування нерухомим майном комунальної власності міста та питання тарифів. В процесі роботи комісія дійшла висновку про необхідність проведення повної та всебічної комплексної інвентаризації ринку «Привокзальний» та топографічної зйомки вказаного ринку.

19 грудня 2016 року виконавчим комітетом було прийнято рішення згідно з яким управлінню комунальної власності надано функції замовника на проведення інвентаризації та топографічної зйомки ринку “Привокзальний“ на вул. А. Горської, 2.

 
Отримані інвентаризаційні документи, підготовлені БТІ не відповідали реальному стану речей, адже частина дрібних приміщень були загублені і навпаки приміщення, які давно мали приватного власника увійшли до числа комунальної нерухомості.

Члени комісії звернули увагу на такі розбіжності і 3 березня 2017 року було ухвалено повторне рішення виконкому №157
, відповідно до якого функції замовника інвентаризації та топографічної зйомки передано в юридичний департамент.

Зрозуміло, що таку негативну інформацію на сайті Львівської міської ради не опублікують, адже повторна інвентаризація потребує додаткових коштів і як пояснити причину зміни замовника.

Ситуацію прояснила Інна Свистун, відповідаючи на запитання голови комісії Сергія Іваха на пленарному засіданні ЛМР 18 травня. Як з’ясувалось, БТІ постійно робить помилки при проведенні інвентаризації комунальних приміщень.

Залишається з’ясувати: в чиїх руках опинились би загублені приміщення за відсутності комісії і хто за це мав би нести відповідальність. Не виключено, що це ще одна схема відчуження комунальних метрів і майна громади. Також, подібну інформацію щодо прихватизації при створенні ОСББ в комунальну власність приміщень загального користування, озвучив депутат Валерій Веремчук 17 травня у програмі «Право на вибір» на Першому Західному