Нардепи прокоментували скасування депутатської недоторканності

У січні 2015 року активісти ГО «Розвиток Громади» написали листи до народних депутатів України та екс-депутатів з проханням висловити свою думку стосовно депутатської недоторканності.

Питання про анулювання імунітету проти кримінального переслідування членів парламенту давно обговорює багато українських політиків. Більше того, 16 січня 2015 року Петро Порошенко як Президент і як гарант Конституції ініціював вирішення цього питання на законодавчому рівні шляхом внесення у парламент законопроекту «Про внесення змін до Конституції України (стосовно недоторканності народних депутатів і суддів)».

Сьогодні серед громадськості поширюється інформація, що політичні експерти не підтримують таку «жвавість» Президента. Експерти вважають, що в умовах неусталеної демократії бездумне скасування депутатської недоторканності загрожуватиме парламентській опозиції в країні. Чимало народних депутатів обурюються через таку ініціативу Президента, оскільки оцінюють законопроект як досить «сирий» та необґрунтований.

За ініціативою активістів було надіслано листи з проханням прокоментувати свою позицію стосовно імунітету та відповісти на наступні запитання:

1. Чи вважаєте Ви доцільним скасування депутатської недоторканності?
2. Які переваги та недоліки даного інституту Ви виділяєте?
3. Чи доцільним вважати обмеження депутатського імунітету?
4. Чи доводилося Вам скористатися депутатською недоторканністю під час дії Вашого мандату? Якщо так, то в якому випадку?
5. Чи відчуваєте Ви потребу у депутатській недоторканності?

Минуло вже більше місяця з моменту відправлення листів наступним народним депутатам:

1. А. Ф. Антонищак
2. О. Р. Березюк
3. Д. Є. Добродомов
4. С. М. Каплін
5. П. І. Писарчук
6. О. П. Продан
7. А. А. Тетерук
8. О. Я. Тягнибок
9. О. В. Юринець

Відповіді на листи представників ГО «Розвиток Громади» надійшли лише від О. В. Юринець, О. Р. Березюка і Д. Є. Добродомва. Сподіваємось, що й інші народні обранці, до яких ми звертались, теж не проігнорують наших запитань.

Фото з сайту: firstsocial.info