Бюджет Львівщини 2015 – коментарі та поради експерта

Впродовж тривалого часу експертами заявлялось, що українську економіку чекатиме фінансова децентралізація. Внаслідок реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні значних змін зазнали бюджетна та податкова системи.

В результаті перерозподілу податкових надходжень в обласному бюджеті Львівщини було недораховано значної частини податку на доходи фізичних осіб (40 %) та зборів за реєстрацію транспортних засобів (100 %).
 
«Фактично в області забрано прогнозовані та продуктивні для місцевих бюджетів надходження.
Скажімо, мені не зовсім зрозуміло, навіщо було в такому разі чіпати саму систему оподаткування.

Якщо вже і робити якісь реформи, і забирати частину податку на доходи фізичних осіб, то, в першу чергу, його потрібно було прив’язати до місця проживання такої фізичної особи, та паралельно відновити комунальний податок. Адже на сьогоднішній день ми маємо «жируючі» міста і ще більше депресивні райони», – прокоментував експерт Андріан Фітьо.
 

Податок на прибуток в обласному бюджеті у версії січня 2015 року є надзвичайно мізерним, а за розрахунками експертів він би міг бути в 5-6 разів більшим. Виходячи з цих обставин, постає питання про якісну стратегію розвитку Львівської області і, як наслідок, якісні цільові програми.
 
Львівський експерт Андріан Фітьо зазначає: «Потрібно вимагати на законодавчому рівні залишення на місцях частини податку на додану вартість, як це і передбачалось Концепцією реформування місцевого самоврядування у 2006 році. Залишення частини податку на прибуток та частини податку на додану вартість посилить контроль за цими надходженнями по Україні в цілому і зробить їх прозорими, а для територій це буде додатковим стимулом для створення робочих місць та залучення інвестицій».