У Львові дають «зелене світло» місцевій ініціативі

До Порядку денного пленарного засідання ЛМР 18 травня внесено питання «Про затвердження Тимчасового Положення про місцеві ініціативи у місті Львові». Після затвердження цього документу львів’яни матимуть право ініціювати розгляд будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає запровадження місцевої ініціативи, як допоміжного механізму участі містян у місцевому самоврядуванні. І хоча Закон чинний десяток років, у зв’язку із відсутністю у Львові Статуту територіальної громади, втілити цей механізм в життя станом на сьогодні не можливо. Посадовці міської ради пішли іншим законним шляхом та пропонують депутатам затвердити відповідне Положення.

 
Відповідно до запропонованого документу місцева ініціатива вноситься ініціативною групою, шляхом подачі на ім’я секретаря Львівської міської ради повідомлення про внесення місцевої ініціативи (складається з опису проблеми, яка є об’єктом місцевої ініціативи; у випадку внесення проекту рішення – його назву; анкетні дані та документи, що підтверджують особу та зареєстроване місце проживання кожного з, як мінімум, п’яти членів ініціативної групи; анкетні дані та контакти члена ініціативної групи, який відповідає за організацію її роботи); згоди членів ініціативної групи на обробку персональних даних; підписні листи встановленого зразка з не менше як 500 підписами членів територіальної громади на підтримку місцевої ініціативи; проект ухвали, підготовленого у відповідності до Регламенту Львівської міської ради з пояснювальною запискою – у разі наявності такого; за бажанням, додаткові інформаційно-аналітичні матеріали, які стосуються проблеми, яка стала об’єктом місцевої ініціативи.

Після доопрацювання пакету документів в управлінні «Секретаріат ради», проект ухвали передається на розгляд депутатам, які можуть підтримати або не підтримати його.

Важливо, що місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.

Запропонований механізм дозволить активним львів’янам ініціювати розгляд найбільших проблем міста, яких так часто не бачить міська влада. Також частина коштів з міського бюджету буде скеровуватись на виконання завдань в рамках реалізації місцевої ініціативи.