Чому масовий розстріл людей в Парижі вважають терактом, а подію біля Волновахи нещасним випадком? – політолог

Уряд України звертається до міжнародної спільноти з вимогою на відповідному рівні визнати організації ДНР і ЛНР як терористичні і вжити відповідних заходів міжнародного правового реагування по відношенню до цих бандитських організацій, які діють під підкриттям Російської Федерації.

У відповідь ми почули різні позиції стосовно цього рішення. ЄС визначився з кроками для врегулювання ситуації. У пошуку нових способів тиску на Москву, на їх думку, необхідно обговорювати санкції проти Росії та ввести нові обмеження, щоб знайти ефективніші способи та інструменти.

Також було зазначено, що всі демократичні сили Європи мають продовжувати дію санкцій щодо режиму Путіна. Адже ми є свідками, як цей тиск послаблює економіку Росії, що анексує території та веде агресію щодо України та її сусідів.
 
«Ті страшні злочини, які скоїла московська влада, не повинні бути залишені поза увагою. Ми демонструємо в першу чергу, самим собі, українцям, що наш бойовий дух не здолати, наш біль за втраченими з’єднує, згуртовує та зміцнює нас для подальшої боротьби і це ми готові показати всій Європі», – зазначив Андрій Болюбаш, керівник ГО «Розвиток Громади».
 

Останні події поблизу міста Волноваха, де загинуло 13 осіб, здається, мали стати останнього краплею до визнання ДНР і ЛНР терористичними організаціями. На підтримку уряду України одразу відреагували Литовський та Польські євродепутати, звертаючи увагу на трагічну подію під Волновахою, та на зростання напруженості на сході Україні.
 
«Українське суспільство переживає важкі часи у своїй новітній історії. Ми як справжні партіоти своєї держави повинні діяти злагоджено та підтримувати одне одного у важкі часи. Слово “об’єднання” набуло для нас принципово нового надзвичайно великого значення», – аналізує політолог Тарас Лозинський.
 

На жаль, від Вашингтону ми почули абсурдні для нас рішення щодо ЛНР та ДНР. На думку Держдепартаменту, самопроголошені республіки є лише дуже небезпечними озброєними сепаратистами. Таку заяву озвучила речниця державного департаменту Марі Гарт. Вона також повідомила, що Сполучені Штати Америки та НАТО не шукають конфронтації з Росією і розглядають її як одного з основних партнерів, в тому числі й у боротьбі з тероризмом.

Масовий розстріл людей в Парижі та Волновасі – це події з одного й того ж ряду, тому цивілізований світ має згуртуватись у боротьбі з тероризмом як і в Парижі, так і в Україні.
 
«Ми повинні самоорганізуватись і як справжні патріоти вийти на вулиці свого міста та підтримати Мирний марш солідарності через вбивство мирних українських громадян московськими військами та їхніми прислужниками”, – підсумував політолог.