Переселенців працевлаштовуватимуть?

З 27 березня діє Закон від 05.03.2015 № 245 про посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб. Про те які заходи встановлюються задля сприяння зайнятості переселенців розповів юрист ГО "Розвиток Громади" Андрій Болюбаш. 

Роботодавцям, які працевлаштовуватимуть переселенців Законом гарантується від 05.03.2015 № 245: 
1) компенсація безробітному фактичних транспортних витрат на переїзд до іншого району / області місця працевлаштування, а також витрат для проходження попереднього мед- і наркоогляду, якщо це необхідно для працевлаштування;
2) компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше 6 календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такого працівника протягом періоду, що перевищує тривалість виплати в 2 рази;
3) компенсація витрат роботодавця строком не менше ніж на 12 календарних місяців на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих переселенців. Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації, але не більше 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на дату оплати за навчання).
 

Слід пам'ятати, що пільги передбачено лише для осіб, які стали на облік, підтвердженням чого є відповідна довідка з відміткою про реєстрацію місця проживання, - зазначив Болюбаш А.


Фото: bug.org.ua