Президент підписав закон про поліцію

4 серпня Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про Національну поліцію» (урядовий законопроект № 2822). Про це повідомляється на сайті Президента.

Верховна Рада ухвалила закон про створення Національної поліції 2 липня. Документ визначає правові основи організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в НП.

За законом Національна поліція - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримки публічного порядку і громадської безпеки. Діяльність НП спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через Міністра внутрішніх справ.

«Закон набере чинності через 3 місяці після публікації, але частина норм почне діяти з 2017 року, а частина - в день після публікації. До кінця 2016 року поліції дозволяється використання службових посвідчень, бланків, друку, штампів, логотипів і емблем міліції та МВС» - роз’яснює активіст ГО «Розвиток Громади» юрист Юрій Татомир.