Переслідувати корупціонерів будуть громадські обвинувачі

У юридичному департаменті ГО «Розвиток Громади» розповіли про новий закон, який ймовірно, посилить роль громадськості у боротьбі з корупцією.
 
Верховна Рада України 22 травня прийняла Закон щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами (законопроект № 1165). Законом до кримінального процесуального законодавства введено інститут громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь.
 

«Громадським обвинувачем може бути будь-яка фізична чи юридична особа, яка безпосередньо є потерпілою від злочину у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь або якій стало відомо про вчинення їх стосовно інших осіб », - пояснив учасник громадської організації адвокат Андрій Болюбаш.

 
Права та обов'язки громадського обвинувача виникають у особи з моменту подання нею слідчому, прокурору заяви або повідомлення про скоєння відповідного кримінального правопорушення.

Варто зазначити, Законом надано право громадському обвинувачу використовувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації. При цьому отримані у такий спосіб докази за будь-яких умов мають визнаватися допустимими. Крім того, декриміналізовані такі діяння, як контрабанда спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Не може бути громадським обвинувачем особа, яка за своєю посадою зобов'язана виявляти і розслідувати кримінальні та інші правопорушення, вести боротьбу зі злочинністю.