Марш українців щодо третьої річниці Євромайдану відбудеться сьогодні у Великобританії

У Лондоні українська громада Великої Британії проведе марш стосовно третьої річниці  Євромайдану.  Українські британці висунуть вимоги керівництву України щодо розлідування злочинів, вчинених проти учасників Революції Гідності.

Люди зберуться о 18:00 за Грінвічем (20.00 за Києвом) біля пам’ятника Володимиру на Холланд Парк Авеню. Марш проведуть в знак підтримки та солідарності смолоскипній ході учасників Революції Гідності в Києві, який організовує Коаліція учасників Помаранчевої революції.

Від початкової точки збору українські британці вирушать маршем до Посольства України. Там люди проведуть пікет і передадуть послу України звернення:

 «Три роки тому громадяни України показали велику силу духу, патріотизм і відданість європейським цінностям – демократії, свободі, громадянській зрілості. Українці повстали проти облуди і цинізму, і зрештою змусили негідних керманичів залишити посади та віддати владу народу. Торжество цивілізаційного громадянського духу назвали Революцією Гідності.
Водночас тодішні керівники України руками так званих «правоохоронців» вчинили низку тяжких злочинів проти українського народу – спочатку жорстоко розігнали мирне зібрання громадян на Майдані, а в подальшому вдалися до скоєння найтяжчих злочинів – масових убивств мирних безбройних громадян України – учасників Майдану.
За три роки Україна не побачила істотних зрушень в розслідуванні цих злочинів і притягненні винуватих до кримінальної відповідальності.
Сьогодні, в річницю вчинення першого тяжкого злочину на Майдані – жорстокого і не виправданого нічим побиття учасників мирного зібрання, студентів, журналістів (у тому числі іноземних) українські патріоти здійснюють марш до Міністерства Внутрішніх Справ і Генеральної Прокуратури України з вимогою пояснень щодо ходу розслідування цих злочинів.
Ми, українці Великої Британії підтримуємо наших побратимів в Україні і вимагаємо:
Від Президента, Парламенту і Уряду України: взяти під особливий контроль розслідування тяжких злочинів стосовно учасників мирного зібрання, не допустити призначення на відповідальні посади осіб, причетних до організації та здійсненню масових убивств, та унеможливити їх поновлення на посадах.
Від МВС: оприлюднити результати службового розслідування; нарешті звільнити і припинити поновлювати на службі осіб, причетних до злочинів проти Майдану.
Особисто від міністра Авакова: офіційно дати пояснення щодо заяви про причетність до розгону Майдану Сергія Льовочкіна.
Від Генпрокуратури активісти вимагають притягнути до відповідальності осіб, які зумисне або через недбалість затягували розслідування, відтак дали можливість злочинцям уникнути відповідальності. За розгін мирного зібрання громадян на Майдані притягнути за ст.340 Кримінального кодексу УСІХ співробітників підрозділу «Беркут», що перебували на місці злочину, як службових осіб».