Новий Закон України про прокуратуру набирає чинності в липні

Верховна Рада 21 квітня прийняла Закон про внесення змін до Закону про прокуратуру щодо відтермінування набрання чинності (законопроект № 2665).
 
Набрання чинності новим Законом про прокуратуру від 14 жовтня 2014 року відтерміновано до 15 липня 2015 року. Прибічники відтермінування зазначають, що введення в дію нового Закону про прокуратуру з 26 квітня 2015 року не забезпечить комплексного та системного реформування правоохоронної системи.
 
Також народні депутати прийняли Закон про внесення змін до деяких законів України (щодо окремих питань забезпечення діяльності органів прокуратури) (законопроект № 2666).
 

«Законодавчим актом доповнено Прикінцеві та перехідні положення Закону про справедливий суд - встановлено, що скликання та проведення Всеукраїнської конференції працівників прокуратури для призначення членів ВРЮ до набрання чинності Законом про прокуратуру здійснюється в порядку, затвердженому Генеральним прокурором України» - зазначив керівник юридичного департаменту Болюбаш А.
 

Крім того, внесено зміни до Закону про внесення змін щодо забезпечення діяльності НАБ і Нацагентства з питань запобігання корупції. До початку діяльності Нацагентства за прокуратурою та СБУ залишаються повноваження зі складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією.