Стрийський осередок «Розвитку Громади» долучився до марафону пам’яті Героїв Крут

29 та 30 січня Стрийський осередок ГО «Розвиток Громади» взяв участь у заходах з нагоди 98 річниці подвигу Героїв Крут. Патріотична мандрівка тривала два дні і охопила три міста і більше пяти символічних місць. Молодь виголосила урочисту клятву на вірність українському народові.
 
Патріотична мандрівка розпочалася від залізничної станції Крути. Сюди для вшанування відважних юних вояків приїхали студенти та викладачі Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету на чолі з директором Василем Дмитришиним та голова Стрийського осередку ГО «Розвиток Громади» Ігор Кобрин. Дорогою учасники співали патріотичні пісні про подвиги українських воїнів чим неабияк здивували та приємно вразили роззяв. Люди дякували студентам за піднесення патріотичного духу та за те, що не вмирає у молодих серцях пам'ять минулого.
 
На станції Крут стрийські активісти зустрілися із представниками Ніжинського агротехнічного інституту та Барського коледжу транспорту і будівництва. Всі разом рушили до Меморіального комплексу Героям Крут. Колективи трьох навчальних закладів разом із нашим осередком взяли участь у мітингу-реквіємі приуроченому подвигу, доторкнулися до історії тих подій, відчули енергетику святого місця. Цього ж  дня студенти та голова  осередку прийняли Клятву на вірність українському народові, пройшли урочистим маршем та вшанували пам'ять своїх однолітків.
 
Не менш цікавою була й екскурсія вечірнім Ніжином, куди стрийські активісти попрямували на запрошення своїх колег. Відвідали місцевий театр та храм, де мироточить  ікона Богоматері.  Ігор Кобрин провів серед  студентів вікторину на знання історії та провів паралелі між героїзмом, патріотизмом та самопожертвою минулого та сьогодення.  За найкращі відповіді юні українці отримали книжки з історії та диски із фільмом «Велич і трагедія Стрийських будителів»,  де розповідається про долі трьох людей, які більш як сто років тому сколихнули всю Східну Галичину, пробудили дух українства у краї.
 
На другий день делегація зі Стрия поїхала до Києва на відвідини культурно-духовних місць, а також Майдану. Студенти вшанували молитвою Небесну Сотню. Учасники дводенної патріотичної подорожі залишились глибоко враженими від подій, які відбувались в різні роки та століття. 
 
Ми завжди будемо пам’ятати про героїв знаних і безіменних, минулих років і сьогодення. І скільки б не пройшло часу, кожне наступне покоління повинно нести іскру пам’яті, запалену подвигами героїв, які захищають рідну землю.