Процес децентралізації триває

23 грудня, активісти ГО «Розвиток Громади» відвідали нараду, ініційовану головою Львівської ОДА Олегом Синюткою з головами сільських та селищних рад Львівської області.

Учасники зустрічі обговорювали питання формування бюджету на 2016 рік, проте пріоритетним питанням для обговорення стала тема про реформу місцевого самоврядування, децентралізацію та формування спроможних громад у Львівській області. Як відомо, на Львівщині вже існує 15 територіальних громад, в яких відбулися вибори та обрано нових голів. Процес децентралізації триває і, як зазначив керівник офісу реформ Віталій Корецький – «при формуванні нових громад, велику увагу приділятимуть їхнім фінансовим можливостям». Окрім того, очільник області Олег Синютка додав, що вважає процес децентралізації пріоритетом, оскільки іншого шляху для розвитку України просто не існує.
  • Завдяки реформі децентралізації перед вже об’єднаними територіальними громадами та тими, які сформуються в подальшому, відкриваються нові можливості для перспектив та розвитку. Тепер тільки необхідно прикласти зусилля, щоб акумулювати всі доступні ресурси – як державні, так і з боку Європейського Союзу - для прогресивних та якісних змін у громадах», - зазначає Христина Мелекесцева, політолог.
Було й надано  слово керівнику управління Міжнародного співробітництва Ярославу Музичко, який розповів про можливості фінансування громад завдяки європейським фондам та організаціям, які не потребують повернення коштів.
  • Сьогодні існує безліч різноманітних Європейських фондів та організацій, які виділяють кошти на Україну під різноманітні проекти. Все, що вимагається - подання якісно підготовленої проектно-кошторисної документації, виконання в подальшому завдань відповідно до поданої заявки і звичайно закласти в бюджеті кошти для до фінансування проекту, який заплановано. Проте, необізнаність та відсутність інформації як отримати фінансування, позбавляє можливості вирішити проблему, яка характерна для певної громади. Необхідно провести навчальні курси з написання проектів, подання заявки та інших необхідних вимог, адже це потужний ресурс, який може значно пришвидшити розвиток новостворених громад, і що важливо, ці кошти не потрібно повертати»,  - поділився політолог Тарас Лозинський.
Нагадаємо, що активісти ГО «Розвиток Громади» брали активну участь у поширенні інформації серед населення щодо реформи та її важливості для подальшого розвитку України, як держави. Також активісти нашої організації беруть участь у проектах, що  сприяють пришвидшенню даної реформи.