Села та селища тепер зможуть бути приєднані до міст

Про те, які саме адміністративні одиниці можуть бути об’єднані та хто може ініціювати їх об’єднання розповів юрист ГО "Розвиток Громади" Андрій Болюбаш.

З 5 березня 2015 року набрав чинності Закон № 157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким передбачається об’єднання на добровільних засадах суміжних територій громад сіл, селищ і міст.
 

Адміністративним центром об’єднаної територіальної громади може бути визначений населений пункт (село, селище, місто), який має розвинуту інфраструктуру і розташований найближче до географічного центру території такої об’єднаної територіальної громади.

Варто зазначити, що об’єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, – селищною, центром якої визначено село, – сільською.

Ініціювати об’єднання можуть:

1) сільський, селищний, міський голова;
2) не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради;
3) члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи;
4) органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

“Важливим є те, що держава надає об’єднаній територіальній громаді субвенції на формування відповідної інфраструктури відповідно до плану соціально-економічного розвитку такої територіальної громади”, – зазначає адвокат Андрій Болюбаш.

У створених територіальних громадах у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради. Відповідні зміни внесено до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Зазначимо, що староста є посадовою особою місцевого самоврядування та представляє інтереси жителів об’єднаної територіальної громади. Зокрема, він бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища.