Стукайте в усі двері - вам відчинять!

Інформація про те, як отримати посвідчення учасника бойових дій в особливих випадках

Нерідко, ті, хто повернулися з гарячих точок на сході країни, зустрічаються з відмовою у видачі їм посвідчення учасника бойових дій. Та незважаючи на труднощі, не можна опускати рук.

Яскравим прикладом цьому стала історія про одного військовослужбовця, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції в 2014 і 2015 роках. Служив у контррозвідці, тому більшість документів засекречені. Повернувшись додому, військовий вирішив оформити посвідчення учасника  бойових дій, зокрема для того, щоб мати можливість на якісь пільги. Та через неповний перелік поданих на розгляд комісії Львівського облвійськомату документів, йому несподівано відмовили і наголосили, що оскільки він був розвідником, то необхідні документи є секретними і не можуть бути йому видані. Але на цьому військовий не зупинився і вирішив таки відстояти своє право. Звернувшись особисто до вищого командування, чоловік отримав необхідні  витяги і повторно подав документи на розгляд комісії, після чого йому таки надали посвідчення учасника бойових дій.

Усім, хто має право на присвоєння статусу учасника бойових дій, ми опублікуємо повний перелік необхідних документів.
Отже, військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) та працівникам Збройних Сил України, які брали участь в антитерористичній операції, необхідно подати:

Довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітет) та територіальної цілісності України  (зразок, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413);
  • Витяги із наказів по стройовій частині про відбуття (прибуття) до військової частини після виконання завдань антитерористичної операції;
  • Витяги із наказів по стройовій частині першого заступника керівника Антитерористичного центру (командира сектору) про прибуття для виконання завдань антитерористичної операції та вибуття до місця постійної дислокації;
  • Копії посвідчень про відрядження (в разі їх наявності);
  • Копії документів про отримання поранень (в разі їх наявності);
  • Згоду на збір та обробку персональних даних; 
  • Копію першої сторінки паспорта громадянина України (з метою уникнення помилкового написання прізвища, ім'я та по-батькові) та дві фотокартки.
Всі копії документів повинні бути завірені підписом командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу, установи, закладу) та скріплені гербовою печаткою. Рішення про надання статусу учасника бойових приймається Міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворюється Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.