Реформи місцевого самоврядування розробили у президентській раді

Рада регіонального розвитку, яку створено при Президенту України, затвердила пропозиції щодо змін до Конституції у частині реформи системи місцевого самоврядування та децентралізації, які найближчим часом буде направлено на розгляд Конституційної Комісії.

Пропонується як базову прийняти польську модель самоврядування та децентралізації. Згідно з пропозиціями Ради повинно бути зафіксовано, що система місцевого самоврядування базується на принципах Європейської Хартії місцевого самоврядування, а також таке:

- територіальна громада - базова територіальна одиниця,

- трирівнева структура місцевого самоврядування - громади, райони та області (при чіткому розмежуванні повноважень основні питання місцевого значення вирішуються на рівні громад),

- право місцевих держадміністрацій здійснювати контроль і нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування. 

«Україна ратифікувала цей документ більше 15 років тому, але реалізація його принципів розпочалася лише минулого року. Мова йде про принципи субсидіарності, фінансової самодостатності та повсюдності», - зазначив член громадської організації адвокат «Розвиток Громади» Юрій Татомир. 


Водночас, перший заступник Глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук повідомив на брифінгу за підсумками засідання Ради: «Основним позитивним результатом стало консолідоване бачення змін до Конституції з приводу організації місцевого самоврядування та реформи децентралізації. Всі члени Ради підтримали звернення до Конституційної Комісії з цього приводу».