Славнозвісній ведмедиці «Христі» й досі загрожує небезпека

Наразі чотирилапа знаходиться у ведмежому притулку, який обладнаний відповідними умовами для її перебування та невдовзі її можуть повернути горе власнику

Вперше про Тань-шанську ведмедицю «Христю» львів’янам стало відомо ще 22 липня. Тоді горе власник, Андрій Скорих, водив бідолашну тварину по вулицях Жовкви як живу рекламу цирку. Таке жорстоке поводження з бурим ведмедем неабияк обурило громадськість та справа набула резонансу.

Відтак після численних звернень активістів, 2 серпня працівники Держекоінспекції таки здійснили заходи державного контролю щодо цієї ситуації. Під час виїзду у смт. Івано-Франкове (де була запланована чергова вистава цирку) вони виявили невелику клітку вмонтовану в мікроавтобус (орієнтовно: 1х1.4х1.8м ) де і знаходилась славнозвісна ведмедиця «Христина».

На вимоги екологів співробітники пересувного цирку відмовились пред’являти відповідні дозвільні документи. Відтак на місце події викликали слідчо-оперативну групу, яка вилучила ряд документів, зокрема й міжнародний ветеринарний паспорт. Згідно даних: вік тварини 17 років, а стать чоловіча, втім за фактом це самка і на вигляд їй - 23. Держінспекторами з ОНПС було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 та ч.3 ст. 88-1 КУпАП (Порушення порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або напіввільних умовах) та відповідно до чинного законодавства ведмедицю вилучили та доставили у «Ведмежий притулок – Домажир».

Наразі Держекоінспекція готує відповідні матеріали для передачі у правоохоронні органи та позовні матеріали до суду, в тому числі щодо конфіскації даної тварини та залишення її у ведмежому притулку.

Втім, за словами екологів: Андрій Скорих, що називає себе власником ведмедиці, усіма законними та незаконними методами намагається повернути бідолашну тварину та знову використовувати у циркових виставах. Відтак ГО «Розвиток Громади» висловлює Держекоінспекції у Львівській області всебічну підтримку, щодо залишення «Христини» у «Ведмежому притулку – Домажир», та бере цю ситуацію на особистий контроль. Ми уже надіслали запити для ознайомлення з усіма обставинами справи.

Додамо, ця ведмедиця - найрідкісніший підвид бурого ведмедя. Через довгі кігті їх ще називають білокігтевими. Ареал проживання – гори Паміру, Тянь-Шаню і Гімалаїв.
Переконані: лише спільно вбережемо «Христю» від жорстокого поводження колишнього власника.