Що робити підприємцю у разі несплати податків з вини банку?

На кого лягає відповідальність при  несвоєчасній сплаті підприємцем податків з вини банку, роз’яснили юристи ГО «Розвиток Громади».

Як вбачається із роз’яснень Державної фіскальної служби - за порушення строків зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, такий банк (орган) сплачує пеню за кожен день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, установлених ПК, а також несе іншу відповідальність.

При цьому, згідно з Податковим кодексом, платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування таких податків (зборів, платежів) до бюджетів і держфондів, включаючи нараховану пеню. Також контролюючий орган не застосовує до суб'єкта господарювання штрафні санкції у разі несвоєчасного перерахування (неперерахування) з вини банку, у тому числі внаслідок регулювання НБУ економічних нормативів такого банку.

«В разі виникнення ситуації  щодо несвоєчасної сплати податків з вини банку, суб'єкт господарювання повинен надати до контролюючого органу заяву з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установ банку», - розповідає  керівник юридичного департаменту ГО «Розвиток Громади» адвокат Андрій Болюбаш.