ГО «Розвиток Громади» висловлює обурення та засуджує дії правоохоронних органів щодо представників Національного Корпусу

Проведення обшуків слідчими Нацполіції в активістів ГО «Національний Корпус», які проходять як свідки у справі щодо події 30-го травня у Львівській обласній раді, неприпустимі та викликають обурення.

Ми, ГО «Розвиток Громади», переконані: обшуки, які минулого тижня були проведені у представників Національного Корпусу - тиск на патріотичні сили і ніщо інше, як застереження усім організаціям - не чинити будь-яких дії проти чинної місцевої влади.

Вважаємо: проникнення трьох націоналістичних організацій до приміщення Львівської обласної ради спровоковане саме депутатським корпусом. Адже останні знехтували вимогами протестувальників та «сховавшись за спинами правоохоронних органів» зверхньо та цинічно розглядали поточні господарські питання. Попри те, що місцеві депутати під час пленарних засідань постійно приймають політичні та популістські заяви, а в революційні часи, пишаються участю у радикальних націоналістичних акціях - прокладаючи тим самим собі шлях до влади, у мирний період перетворюються на безкарну владу, посилено захищену правоохоронними органами.

Відтак припущення Нацполіції про організоване захоплення громадськими активістами приміщення Львівської обласної ради виглядає, щонайменше, демагогією. Ба-більше, дозвіл на проведення обшуків з метою встановлення місцезнаходження будь-якого одягу, в якому були одягнені учасники акції під час проведення масового заходу 30 травня, спеціально пристосованих засобів дратівної та сльозогінної дії, піротехнічних засобів та мобільних терміналів, на яких може міститися інформація щодо організації мітингів та масових заходів, а також доступу до соцмереж, у яких могла вестися переписка з іншими учасниками масового заходу – узагалі абсурд!

Патріотичні та націоналістичні громадські об’єднання завжди були і є генератором прогресивних, демократичних змін у нашій країні, які ведуть до відкритості та прозорості влади, прийняття необхідних законодавчих актів та проведення реформ. Тому їх дії - постійне нагадування чиновникам та депутатам, що вони повинні відстоювати громадську думку та служити лише народу України!

Будь-який тиск на громадські організації є неприйнятним та провокативним, що демонструє лише залежність оновленої Національної поліції від владної верхівки. Та головне - підриває віру людей у кращі зміни в нашій країні.
 
Допоки в державі не відбудеться оновлення та реформування владних структур, а чиновники і депутати подекуди приймають корупційні і лобістські рішення, патріотично налаштовані організації мають право вдаватись до протестних дій з метою позитивного впливу на владну верхівку. Якщо депутати не чують простих людей - їм не місце у представницькій гілці влади. Якщо чиновники крадуть і беруть хабарі - їм не місце у владних кабінетах.

Не дозволимо знищити законне право висловлювати власну думку!