Як боротись з жебрацтвом на Львівщині?

Не перше літо поспіль мешканці Львова потерпають від величезного напливу жебраків до міста, які приїздять сюди на «заробітки». На початку ця ситуація нікого не цікавила, проте станом на сьогодні немає відбою від жебраків ромської національності, а терпінню львів’ян приходить кінець. Потрібно вкрай, як найшвидше шукати варіанти вирішення цієї проблема, яка реально несе великі загрози для міста Лева.

Львів – це місто, яке називають столицею західної України, воно користується високою популярністю серед туристів і сьогодні ми можемо спостерігати за великою кількістю іноземців, які з задоволенням прогулюються історичною частиною міста. На жаль, поява жебраків негативно впливає на репутацію нашого міста, адже туристи найчастіше відпочивають у історичній, центральній частині Львова, де на жаль тут зосереджується найбільша кількість жебраків, які використовують усі можливі методи на отримання грошей у гостей міста, оскільки турист для жебрака – це немов скарбничка. Ті, хто просять милостині відверто зловживають терпимістю та гостинністю корінних мешканців та туристів. Жебраки ромської національності переслідують людей в транспорті, закладах громадського харчування, парках і загалом у всьому місті, коли люди прогулюються та відпочивають з родиною. Голодну та бідну людину видно одразу і вона буде рада будь-якій милостині, чи це в харчуванні, чи в матеріальній допомозі, чого не скажеш про циган, які зухвало вимагають тільки кошти, часто погрожуючи завдати шкоди. У випадку відмови їм, можна почути прокльони та непристойні слова в свою сторону, а ще гірше це позбутись власних речей.

Обурює той факт, що при зверненні до правоохоронних органів порушники правопорядку не несуть відповідальності за скоєні дії та порушення. Пояснюється це тим, що цигани завжди кочують з місця на місце і досить часто прибувають на місця підозрілих нові жебраки-цигани. Тому притягнути до будь-якої відповідальності з кожним разом стає все важче.

Цьому має бути кінець! Проблема сягає більшого масштабу, адже це просто на просто скритий бізнес вигідний для власників та правоохоронних органів, які очевидно не спішать очистити місто від так званих прохачів. Безумовно, за безпеку міста повинні дбати правоохоронні служби, адже це їхній прямий обов’язок. Для покращення їхньої діяльності потрібно залучати муніципальну дружину, де міська влада може допомогти, адже більша кількість патрулів на літній період  посилить контроль за безпекою та збереже правопорядок на вулицях міста Лева. Особливе прохання також до громади Львова, яка своєю жалістю та толерантністю привертає увагу жебраків. Краще всього не реагувати на прохання жебраків і загалом уникати різного контакту з ними. Якщо з вами трапиться біда, неодмінно звертатись до правоохоронних органів та оскаржувати заподіяну шкоду.

"Вседозволеність, ганебне та хамське відношення даної категорії осіб потрібно зупинити як найшвидше, якщо ми не хочемо безкультурного та брудного міста. Цим не можна зволікати, ми не повинні про це мовчати. Ми не перша держава, яка стикнулась з такою проблемою. Альтернативним вирішення цієї проблеми може стати введення в дію законопроекту про «асоціальну поведінку», який би міг врегулювати дане питання. За такі порушення жебраки будуть притягуватись до виправних робіт, що привчить їх до праці та дисципліни.  А громадянам потрібно бути не лише чуйними а й пильними, і не привчати молодих здорових людей до отримання грошей шляхом жебракування, а не праці."

Тарас Лозинський політолог, активіст ГО "Розвиток Громади".