Відтепер виконавчі документи розподілятимуться автоматично

У юридичному департаменті ГО "Розвиток Громади" пояснили, яким чином розподілятимуться виконавчі документи.

З 17 березня стартувала система автоматичного розподілу виконавчих документів. До початку діяльності відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС Мін'юсту нові правила поширюються на відділ примусового виконання рішень ДВС.

Яким чином відбуватиметься розподілення?

Комп'ютерна система без участі чиновників розподілятиме документи між державними виконавцями залежно від їх завантаженості.

Виняток зроблено лише для рішень Європейського суду з прав людини. Адже такі рішення здійснюються виключно державними виконавцями, визначеними начальником відділу.

Виконавчі документи боржників

Якщо у відділі відкрито виконавче провадження про стягнення з боржника коштів, то виконавчі документи щодо цього боржника автоматично розподіляються системою на державного виконавця, який веде це провадження.

Обробка вхідних документів

Виконавчі документи, які надходять до відділу, опрацьовуються відповідальною особою, визначеною начальником відділу, та реєструються у системі в день їх надходження.
 

Адвокат Андрій Болюбаш зазначає: "Обов'язковою умовою є те, що начальник відділу щоденно до 09:30 ранку має внести до автоматизованої системи відомості про відсутніх на роботі виконавців. Ця процедура повинна бути виконана для того, щоб система не включала їх до розподілу. Лише після розподілу відповідальна особа передає виконавчий документ на підпис держвиконавцю, визначеному системою".