7 грудня – день народження відомої української художниці Катерини Білокур

Сьогодні, 7 грудня, 116 років від дня народження Катерини Білокур, чиїми полотнами захоплювався Пабло Пікасоо. Про цю подію написав Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook .

Катерина Білокур – відома українська художниця, яка творила у стилі народного декоративного живопису.
В основному Катерина Білокур малювала квіти. Нерідко в одній картині поєднувала весняні й осінні – така картина і створювалася з весни до осені. Шість жоржин на картині «Колгоспне поле» малювала три тижні. Окрім квітів, Катерина Білокур малювала пейзажі та портрети.

 Художниця аквареллю й олівцем працювала мало. Катерину більше приваблювали олійні фарби. Жінка сама робила пензлі – вибирала з котячого хвоста волосини однакової довжини. Для кожної фарби – свій пензлик. Самотужки опанувала техніку ґрунтування полотна.

Вона є представницею так званого «наївного мистецтва» – групи художників, що не здобули академічної освіти, проте стали частиною загального художнього процесу.

Три картини Білокур – «Цар-Колос», «Берізка» і «Колгоспне поле» – були включені до експозиції радянського мистецтва на Міжнародній виставці в Парижі (1954). Саме там їх  побачив Пабло Пікассо, який сказав: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!».

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook з приводу цієї події написав:

Сьогодні день народження Катерини Білокур, безцінний художній доробок якої став перлиною українського мистецтва. Шануймо та пишаймося великими українцями!